Organic milk - buy it; it tastes better.
It costs a little more, or depending on where you buy it a lot more, but it absolutely tastes much better than regular non-organic milk. We have seen organic milk as expensive as $8+ for a 2 litre jug and as cheap as $4+ for the same size. Shop around, its worth it.
Chocolate Raspberry Muffins
2 weeks ago
No comments:
Post a Comment